małżeństwa dla wszystkich

środa, 13 czerwca 2012

Miłość Nie Wyklucza na Bydgoskich Dniach Różnorodności


Bydgoskie Dni Różnorodności to jedyne w tym mieście wydarzenie poświęcone przeciwdziałaniu homofobii i szeroko pojętej dyskryminacji. Lambda Bydgoszcz zaprasza na czwartą już edycję tej imprezy.

Dni Różnorodności rozpoczną się w piątek 15 czerwca od „Żywej Biblioteki”, czyli niepowtarzalnej okazji by skonfrontować swoje uprzedzenia i porozmawiać z osobami, które na co dzień są szczególnie narażone na dyskryminację. Wśród „Książek” znajdą się m.in. osoba niesłysząca, osoba homoseksualna oraz homoseksualny rodzic. Po wizycie w bibliotece warto zrelaksować się przy dobrym filmie – na pokazie dramatu „Piękno”. To najnowsza produkcja z motywem LGBT na polskim rynku – w Bydgoszczy można ją zobaczyć tylko podczas Dni Różnorodności, premierowo.


Sobota to tradycyjny Marsz Milczenia. Przejdzie z Placu Wolności na Stary Rynek, by zaprotestować przeciwko homofobii, która nadal jest codziennością dla wielu osób LGBTQ, zmuszonych do milczenia na temat swojej orientacji i tożsamości płciowej. Po południu Przemysław Szczepłocki, prawnik znany z walki przeciwko homofobii, opowie o tym, w jaki sposób polskie prawo chroni osoby LGBT oraz jakie dalsze zmiany trzeba w nim wprowadzić. W niedzielę odbędzie się panel o związkach partnerskich. Jaka jest realna szansa na ich wprowadzenie w Polsce? Zastanowią się nad tym zaproszeni goście – Artur Dunin, poseł PO, który przygotował jeden z projektów ustawy o związkach partnerskich - oraz Ewa Tomaszewicz, dziennikarka i blogerka zaangażowana w kampanie "Miłość Nie Wyklucza" i „W związku z miłością”.


Jak widać – atrakcji w programie tegorocznych Bydgoskich Dni Różnorodności nie brakuje. Do zobaczenia!


Pełny program imprezy można znaleźć na
stronie Lambdy Bydgoszcz.

Brak komentarzy: