małżeństwa dla wszystkich

wtorek, 14 lutego 2012

Oświadczenie w sprawie prac nad ustawą o związkach partnerskich

Oświadczenie akcji Miłość Nie Wyklucza 14.02.2011

W związku sytuacją wokół projektu ustawy o związkach partnerskich, którą od wczoraj obserwujemy m.in. na naszej stronie na Facebooku, na Innej Stronie i na prywatnym blogu rzecznika akcji Miłość Nie Wyklucza, pragniemy poinformować, że sobotnie spotkanie w Sejmie miało charakter roboczy. Zostały na nim dopracowane ostatnie szczegóły ustawy o związkach partnerskich, którą Sojusz Lewicy Demokratycznej i Ruch Palikota złożą w Sejmie.

Na spotkaniu zobowiązano nas do nieujawniania informacji na temat projektu ustawy, dopóki nie będzie on dostępny na stronach Sejmu. Zdajemy sobie sprawę, że chcecie jak najszybciej poznać efekty naszych prac. I zapewniamy, że również dla nas ta sytuacja nie jest komfortowa, gdyż - jak słusznie podnosicie w dyskusjach - nasze działania zawsze były jawne. Szanujemy jednak wolę partii politycznych, które z nami współpracują, gdyż to one gwarantują prace nad ustawą w Sejmie.

Na koniec pragniemy zapewnić, że założenia ustawy o związkach partnerskich przedstawione na konferencji prasowej w Sejmie 13 stycznia bieżącego roku się nie zmieniły. Jest ona przewidziana zarówno dla par jednopłciowych, jak i różnopłciowych.

Brak komentarzy: