małżeństwa dla wszystkich

wtorek, 3 lipca 2012

Mamy dość! Żądamy ustawy o związkach partnerskich


W sobotę 30 czerwca odbyło się „kryzysowe” spotkanie zorganizowane przez Miłość Nie Wyklucza w reakcji na ostatnie wydarzenia, czyli negatywne zaopiniowanie przez Komisję Ustawodawczą obydwu złożonych już projektów ustaw o związkach partnerskich. Negatywna opinia tej Komisji nie jest wiążąca i marszałkini Kopacz może mimo niej przesłać projekty do dalszych prac, jednak jeśli nie chce tego zrobić, opinia Komisji jest znakomitym argumentem. Organizacje i działacze postanowili więc spotkać się, by ustalić szybkie i skoordynowane działania na najbliższe dni.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji LGBTQ (TransFuzji, KPH i SOFy) oraz dużo niezrzeszonych zainteresowanych osób. Zaplanowaliśmy szereg działań na najbliższe dwa tygodnie. To, czy dzięki nim osiągniemy zamierzony efekt – pokażemy nasze oburzenie i wściekłość na decyzję Komisji Ustawodawczej i pokażemy posłom i posłankom, że nie odpuścimy związków i będziemy walczyć do skutku, zależy od wszystkich osób LGBTQ. Będziemy potrzebować Waszej obecności, Waszego działania, Waszego zaangażowania.


Co będziemy robić?


1. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę,
7 lipca. Od 14 będziemy demonstrować w Warszawie na Placu Zamkowym pod hasłem „Mamy dość! Żądamy ustawy o związkach partnerskich”. Będziemy głośni i liczymy na to, że będzie nas dużo. Więcej informacji tu.

Nie będzie Was w tym czasie w Warszawie? Zróbcie wiec, pikietę, manifestację w swoim mieście! Pokażmy, że mamy dość. Pokażmy, że żądamy i nie odpuścimy!


2. Już w najbliższym tygodniu rozpocznie się
akcja pisania listów do marszałkini Ewy Kopacz, którą chcemy uwiecznić spotkaniem z nią. Przygotowujemy formularz, dzięki któremu każdy łatwo będzie mógł wysłać do marszałkini wiadomość z apelem o kontynuację prac. Jednak nie czekając na uruchomienie formularza, już teraz możecie słać do niej maile z Waszym osobistym apelem do niej. Adres mailowy, na który należy wysyłać apele z choćby najkrótszą, osobistą treścią, to: Ewa.Kopacz@sejm.pl. Niezależnie od tego pismo-apel do marszałkini wystosują organizacje LGBTQ i zaprzyjaźnione.

3.
W tygodniu 9-13 lipca codziennie od 10 do 22 będziemy manifestować pod Sejmem. To czas, kiedy posłowie i posłanki obradują. Nie damy im o nas zapomnieć. Taki jest plan, ale znowu, bez Was wszystkich się nie uda. Kto nie pracuje, kto może wziąć sobie wolne, kto nie wyjeżdża z Warszawy albo przyjeżdża do Warszawy – niech zarezerwuje sobie co najmniej kilka godzin w tych dniach, aby przyjść i pomóc.

4. Posłowie i posłanki to nasi reprezentanci, wybrani, jak głosi motto Sejmu, „z woli narodu”. To oni zatem są adresatami naszych działań. Oni powinni też być szczególnie otwarci na problemy, z jakimi mierzą się wyborcy z ich okręgów. Zachęcamy zatem –
wybierzcie się do swoich posłów i posłanek w odwiedziny! Zapytajcie: Kiedy w Polsce zostaną wprowadzone związki partnerskie? Dlaczego jeszcze ich nie ma? Dlaczego Sejm postanowił nas zignorować? Co Pan/Pani zamierza zrobić, żeby żyło mi się w tym kraju lepiej? Napiszcie do nich maila opisując, z czym musicie mierzyć się na co dzień! Zaapelujcie, by mieli odwagę walczyć o sprawy swoich wyborców – ludzi, dzięki którym znaleźli się w Sejmie. Listę posłów i posłanek w podziale na okręgi wyborcze znajdziecie TUTAJ.

Bądźcie z nami! Jeśli korzystacie z Facebooka, „polubcie”
naszego fanpejdża, na którym najwcześniej znajdziecie wszystkie informacje. Śledźcie naszą stronę. Wszystkie wydarzenia będą się działy w najbliższych dniach, szczegóły dogrywane są z godziny na godzinę. Czas nas goni – bądźcie z nami. Bądźcie gotowi się włączyć. Zgłaszajcie chęć pomocy, jest dużo pracy, a ludzi nadal mało! Kontaktujcie się z nami pod adresem rzecznik@miloscniewyklucza.pl. Poparcie dla kwestii związków partnerskich wyraziło w internecie kilkanaście tysięcy osób. Czas na wyjście z przestrzeni wirtualnej na ulice. Na ulice! Zgodnie ze starym dobrym hasłem – niech nas zobaczą!

Brak komentarzy: